Kurumsal

Kurumsal

EN GÜVENLİ LİMANINIZ

Yatların daha konforlu ve güvenli bir konaklama sağlayabilmeleri amacıyla hizmet veren Docking to Marina, marinalarda hızlı, kolay ve güvenli rezervasyonun yanı sıra yakın zamanda kullanıma sunacağımız yer hizmetlerine de ulaşmanızı sağlar. Yanaşacağınız marinada söz konusu yer hizmetlerini daha kolay ve daha hızlı almanızı sağlayarak, hem zamandan tasarruf etmenize hem de stressiz bir şekilde seyrinizi geçirmenize olanak tanır.

Marinalarda yaşanan trafik sorunlarını ortadan kaldırarak daha düzenli ve öngörülebilir bir hizmetin yatçılarla buluşmasının önünü açan Docking to Marina, seçenekler arasında karşılaştırma yapabilmenize imkan tanır.

Mevcut dezavantajları ortadan kaldırarak hem tekneler hem de marinalar için yeni bir rezervasyon sistemi ortaya koyan Docking to Marina, seyir halindeyken çevrenizde bilmediğiniz bir marinadan bile kolayca haberdar olmanızı veya varmak istediğiniz hedef noktanın civarındaki marinalarda ki konum, ücret ve mesafe bilgilerine ulaşmanızı sağlayarak sağlıklı rezervasyon yapmanıza olanak tanır. Gittiğiniz ülkelerde dil sorunu yaşamadan ve birebir iletişim kurmaya gerek kalmadan rezervasyon yapmanızı sağlayarak, sizin için tüm iletişim zorluklarını ortadan kaldırır.

Docking to Marina olarak amacımız marinaya gelen teknelerin önceden rezervasyon yapmalarını sağlayarak, beklenmedik kötü bir tesadüfle karşılaşmalarını engellemektir. Marinalardaki mevcut işleyişte doluluk bulunması riskine karşı farklı bir marinaya gitmek zorunda kalınması durumunda gerçekleşecek zaman kayıplarını önleyerek, bu süreçte fazladan harcanacak yakıt israfını engellemek ve gereksiz karbon salınımının önüne geçerek sürdürülebilir bir yaşam için doğaya olumlu katkı koymaktır.

Docking to Marina olarak ayrıca, elde edilen anlık veriler ışığında marinaların saha kontrolünü daha verimli bir şekilde yapmalarını ve operasyonlarını daha etkili bir şekilde yönetmenlerine olanak tanıyoruz.

TEKNELER

İlk adımda Docking to Marina'ya üyeliğinizi gerçekleştirmenizin ardından yanaşmak isteyeceğiniz marinanın ya da çevrenizdeki diğer marinaların doluluk durumlarını öğrenebilir ve size en uygun marinayı seçerek tekneniz için rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca tekneler marinaya rezervasyon yaptıkları gün için, bağlama yapacakları yerin iskele ve tonoz numarası, hava sıcaklığı, rüzgar hızı ve yönü gibi detaylarla ilgili bilgilendirilirler. Böylece tekneler yanaşmak istediklere marinaya giriş ve çıkışlarında daha kolay hareket ederek manevra rahatlığına sahip olur.

MARİNALAR

Marinalar bağlama yerlerini, tonozlar için en az ve en fazla uzunluk ile en az ve en fazla genişlik ve en fazla derinliği sistem sunucusu aracılığıyla veritabanına kayıt edeceklerdir. Marinalar, saha planları veya herhangi değişen bir durum olduğunda bu kayıtlarını güncelleyeceklerdir.

Örneğin, sezon yoğunluğuna göre panellerinden kısa bir şekilde yeni tanımlama yaptıklarında istedikleri bir zaman için bağlama yerlerine daha küçük teknelerden rezervasyon kabul edebilir. Bu sayede marinalar tüm sahalarını maksimum verimle değerlendirebilirler.

Marinalar, kapasiteleri belirledikleri bir sayının veya yüzdenin altına düştüğünde ya da belirledikleri doluluk oranı aşıldığında kısa mesaj, e-posta vb. kanallar aracılığıyla bilgilendirilirler.

MİSYONUMUZ (Hızlı, kolay ve güvenilir hizmet)

Docking to Marina olarak önceliğimiz teknelerin kendileri için en uygun hizmeti en hızlı, en güvenli ve en kolay şekilde edinmelerini sağlamaktır. Marinaların sahalarını daha verimli kullanmalarını ve önceden alınan rezervasyonlar sayesinde operasyonlarını daha kolay yönetmenlerini amaçlamaktayız.

VİZYONUMUZ (Tüm denizler bir arada)

Türkiye’deki marinalar başlangıç noktası olmak üzere dünyadaki tüm marinaların daha hızlı ve öngörülebilir hizmet verebilmesinin önünü açmak Docking to Marina ekibi olarak en büyük hedefimiz. Teknelerin bilinmeyen bölgelerdeki marinalara kolayca ulaşabilmelerini ve yerel hizmetlerden kolayca yararlanabilmelerini sağlamak ise bizim en büyük isteğimiz. Buradan hareketle tüm deniz tutkunlarının ve sektöre hizmet veren tüm işletmeler için ortak bir yapı oluşturarak platformumuzda buluşturmak istiyoruz.